Wizyta u psychiatry niczym się nie różni od zwykłej wizyty lekarskiej. Lekarz zapyta o Twoje dane, wykształcenie, stan cywilny, pracę, o choroby przebyte, zapyta o objawy z którymi się zgłosiłeś.
Podczas wywiadu lekarskiego dobrze jest lekarzowi powiedzieć:
Jeśli dopadają Cię myśli rezygnacyjne, niechęć do życia to również powinieneś wspomnieć o tym lekarzowi.
Po przeprowadzonym wywiadzie lekarz może zaproponować Ci rozmowę z psychologiem i ewentualnie ustalić leczenie farmakologiczne.
W obecnej dobie leki, które ordynuje psychiatra, są bezpieczne, nie uzależniają, coraz rzadziej przepisywane są tzw. „psychotropy”.
Kiedy złamiemy sobie np. rękę czy nogę to bez dyskusji udajemy się do chirurga i mamy zakładany gips na kilka tygodni. Połamane, poszarpane nerwy też wymagają ustabilizowania i założenia, w tym wypadku farmakologicznego „gipsu”, czyli podania leków. Leki nie zawsze działają natychmiast, tak jak wspomniany gips nie goi złamania tylko stabilizuje, chroni. I takie zadanie mają nowoczesne leki, które przepisuje psychiatra.
Lekarz poinformuje Cię, po których lekach możesz prowadzić samochód, jak działają i po jakim czasie możesz spodziewać się pierwszych zadowalających efektów.
Witryna używa ciasteczek, korzystanie z serwisu internetowego oznacza akceptację plików cookies