O nas

O nas

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Chorobą Nowotworową i Ich Rodzin „Zawsze z Nadzieją”jest młodą, dynamicznie rozwijającą się organizacją pozarządową. Powstało przede wszystkim po to, by wspierać i wzmacniać osoby dotknięte chorobą nowotworową. Pomagamy tym, którym rak odbiera nadzieję i nie mają siły walczyć z chorobą. Skupiamy się na emocjach osoby chorej, jej stanie psychicznym i wpływie kondycji psychicznej na proces zdrowienia.

Zawsze z nadzieją

Członkowie Stowarzyszenia są specjalistami w różnych dziedzinach, przede wszystkim w dziedzinie psychiatrii, psychologii, psychoterapii oraz pedagogiki. Większość naszych dotychczasowych projektów obejmowała działań w obszarze wsparcia psychoonkologicznego, które są głównym celem statutowym Stowarzyszenia, jednocześnie realizujemy jednak projekty w zakresie psychoprofilaktyki i psychoedukacji, skierowane do wszystkich mieszkańców Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego.

Wśród projektów zrealizowanych przez Stowarzyszenie„Zawsze z Nadzieją” są:

 • Projekt edukacyjny"Radzenie sobie ze emocjami i sytuacją kryzysową w obliczu choroby nowotworowej"na terenie województwa zachodniopomorskiego - prelekcje i warsztaty. Projekt współfinansowany ze środków w ramachProgramu Marszałkowskiego „Społecznik”.
 • Kampania informacyjna skierowana do osób chorych onkologicznie i ich bliskich"Jak poskromić raka. Łatwiej chorować bez lęku"Projekt współfinansowany ze środków w ramachProgramu Marszałkowskiego „Społecznik”.
 • Warsztaty psychoterapeutyczne wg Terapii Carla Simontona.(Warto podkreślić, że po raz pierwszy mieszkańcy Szczecina mieli możliwość uczestniczenia w tego typu warsztatach). Projekt współfinansowany ze środków w ramachProgramu Marszałkowskiego „Społecznik”.
 • Dyżur telefoniczny – konsultacje dla osób chorych onkologicznie.
 • Projekt pod nazwą:"Infolinia – Wsparcie psychologiczne dla osób zmagających się ze skutkami COVID-19 - dyżury specjalistów", wspierający mieszkańców Szczecina w zakresie przeciwdziałania skutkom pandemiiProjekt współfinansowany przez Miasto Szczecin.
 • Projekt"Kryzys - szansą na zmiany. Warsztaty psychologiczne z indywidualnym wsparciem terapeutycznym dla mieszkańców Szczecina"- cykl warsztatów psychologicznych oraz indywidualne konsultacje psychoterapeutyczne.Projekt współfinansowany przez Miasto Szczecin.
 • Biuro Stowarzyszenia mieści się przy al. Wojska Polskiego 63, 70-476 Szczecin

  Więcej o nas na stronie:

  www.zawszeznadzieja.pl

  Jeśli chcesz się z nami skontaktować, napisz:

  zawszeznadzieja@gmail.com

Kampania realizowana przez Stowarzyszenie Zawsze z Nadzieją, sfinansowana przez Miasto Szczecin.
Zawsze z NadziejąMiasto Szczecin

Witryna używa ciasteczek, korzystanie z serwisu internetowego oznacza akceptację plików cookies